katalog inşaat malzemesi   iletişim  uye girişi  sipariş pdf

Akg Gazbeton

Gazbeton;  kum , çimento, kireç ve su karışımıyla oluşturulan harcın, basınçlı buhar altında sertleşmesi yle  elde edilen gözenekli bir yapı ürünüdür.
Gazbetonun yapısının %84’ ü durgun hava içeren gözeneklerden oluşur. Ona yüksek ısı yalıtımı ve en hafif yapı malzemesi olma özelliğini sağlayan, bu küçük gözenekler içine sıkışmış kuru havadır.
Gazbeton günümüzde tüm dünyada kullanılan yapı malzemesidir. Özellikle ısı yalıtımı, deprem güvenliğini artırması nedeniyle tercih sebebidir. Deprem riski yüksek, sert iklimlere sahip ülkeler, gazbetonu tercih etmekteler.
Birçok üstün özelliğinin bulunması  nedeniyle, -ısı yalıtımı, deprem güvenliğini artırma, yangına karşı dayanıklılık, hafiflik, iyi kalite, hızlı kullanım...- konutlarda, sosyal ve turistik tesislerde, sanayi ve ticaret yapılarında kullanılmaktadır.
Gazbeton; ekonomik, kaliteli ve hızlı kullanılışı nedeniyle güvenle kullanılmaktadır. Diğer malzemelerin katkı maddeleriyle sağlamış oldukları yalıtımları, gazbeton kendisi yapmaktadır. Bu nedenle de oldukça ekonomiktir.
 Gazbetonların pazarlanması;
Düz Duvar Blokları,
Asmolen Blokları,
Yalıtım Plakaları, biçimindedir.
Donatı elemanları olarak;
Duvar Elemanları,
Çatı Elemanları,
Döşeme Elemanları,
Lento ve söveler, biçiminde piyasada mevcuttur.
Ülkemizde gazbeton üreten firmalar; AKG Gazbeton, Türk Ytong Sanayi, Nuh Yapı Ürünleri Sanayi’dir.
İzmir Bornova BÜYÜKDAĞLAR YAPI MARKET olarak ,İzmir’de üretilen  AKG Gazbetonun bayiliğini yapmaktayız. Gazbetonun bütün blok ürünlerini, donatılı elemanlarını, tamamlayıcı ürünlerini ve yardımcı malzemelerini  pazarlamaktayız. Ürün temininde hızlı ve verdiğimiz sözün arkasındayız.Müşteri memnuniyeti bizim için ön plandadır.

akg gazbeton