katalog inşaat malzemesi   iletişim  uye girişi  sipariş pdf

Alçı ve Alçı Levha Satışı

Alçı, bileşiminde iki molekül kristal su bulunan alçı taşının, yarım molekül su kalcak şekilde, ısı verilerek uçurulması ve öğütülmesiyle elde edilen, suyla karıştırılınca tekrar katılaşarak bağlayıcılık özelliği taşıyan bir yapı malzemesidir.

Alçının Sahip Olduğu Özellikler Şunlardır:

  •   Yanmazlık
  •   Isı ve ses Yalıtımı
  •   Hafiflik
  •   İşleme ve onarım kolaylığı
  •   Kolay şekil alma,kolay uygulama
  •   Bakteri üretmeme ve Rutubet dengeleme
  •   Gözenekleri sayesinde hava dolaşımını sağlama
  •   Her türlü yapıya uygunluk

 

Günümüzde alçı  kullanımında, genel toplamın % 5’ i zirai amaçlı, %10-15 kadarı ise endüstriyel kullanım olan (dişçilik,ortapedi,seramik ve kiremit kalıbı) uygulamalarda tüketilmektedir. Geri kalan alçının tamamı inşaat sektöründe kullanılan alçı türlerinin imalatında tüketilir.

Bu gün inşaat sektöründe kullanılan sıva alçısı, kartonpiyer alçısı, saten perdah alçısı ve makine sıva alçısı gibi toz alçı ürünlerinin kullanım miktarları gün geçtikçe artmaktadır. Bunun yanı sıra alçı, hazır bina bölme duvarları, panolar, blok kriş ve tavanlar yapımında da kullanılmaktadır.

Alçı levha, duvar veya asma tavanlarda düzgün yüzeyler elde etmek üzere alçıdan yapılmış, iki tarafı karton kaplı olan levhalardır.

Hafif, yangına dayanıklı, ses yalıtkanlığı iyi bir malzeme olan alçı levha, istenilen biçimi alabilirliği, kolay ve çabuk uygulanabilirliği gibi nedenlerle inşaat ve dekorasyon işlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Alçı levhalar gerektiğinde organik lifler katılarak daha güçlü hale getirilebilir.

İzmir Bornova BÜYÜKDAĞLAR YAPI MARKET alçı ve alçı levha satışıyla da farklılık yaratmaya devam ediyor.

 

Büyükdağlar Yapı Market;  sektörün en önemli üreticisi olan Lafarge Dalsan’ın bayiliğini yapmaktadır. Bu nedenle alçı ve alçı levha çeşitlerinde müşterilerimizin her türlü ihtiyaçlarını en uygun fiyat ve ödeme kolaylığı ile karşılamaya hazırdır.

alçı ve alçı levha satışı