katalog inşaat malzemesi   iletişim  uye girişi  sipariş pdf

Çatı Malzemeleri

Yapılarımızı dışardan gelen yağmur, dolu, kar gibi yağışlar ve rüzgardan koruyan elemanlara çatı denir.

Ülkemizde çatılar genellikle ahşap, çelik ve betondan yapılmaktadır.Ev, işyeri, fabrika, okul, hastane gibi birçok yapıda çatı kullanılmaktadır.Yapıların en önemli unsurlarından olan çatının görevi, kar ve rüzgar yüklerini taşımak, yağmur ve kar sularını sağlıklı biçimde dere ve borularla zemine indirmektir.

Çatılar eğimlerine göre üçe ayrılırlar:

Düz Çatılar – Eğimi 0-50 arası

Orta Eğilimli Çatılar – Eğimi 5-400 arası

Dik Çatılar – Eğimi 400’den yukarı olanlar

 Çatı malzemeleri, inşaat malzemeleri içinde önemli yer tutmaktadır.Çatıları kaplamak için, OSB levha, sandviç panel, atermit oluklu levha, BTM Shingle, Ondüline, Metal kiremit,mebran, galvaniz oluklu sac,kiremit gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Çatı Kaplama Malzemelerinin üç ana görevi vardır;

Çatıyı kaplama,

Binayı Koruma,

Su geçirmeme.

Yani, kullanılan malzeme çatıyı kaplayacak,altındaki yalıtım malzemelerini koruyacak,yağışlarda çatı altına su girmesini engelleyecek.

Büyükdağlar Yapı Market olarak,İzmir ve çevresinde  çatı kaplaması ve yalıtımı konusunda da iddalıyız. Mardav, Ode, btm, Ozan Toprak sanayi, Capatect, Mavi Kale gibi önemli markaların bayisiyiz.Bu markaların ürünleri, çatı kaplamada ve yalıtımda son teknoloji ile üretilen ürünlerdir.

İzmir’deki yapı marketler içerisinde Firmamız, çok yağış alan İzmir ve çevresinde, çatı malzemeleri konusunda, müşterilerimizin tüm gereksinimlerini karşılayacak uygun fiyatta ürün çeşitliliğine sahiptir.

çatı malzemeleri izmir