katalog inşaat malzemesi   iletişim  uye girişi  sipariş pdf

İzolasyon Malzemeleri

İki ortam arasında, ısı, ses ve su geçişinin önlenmesi için geliştirilen yöntem ve tekniklerin tümüne izolasyon denir.

Farklı sıcaklıktaki iki ortam arasındaki ısı geçişlerini azaltmak için yapılan işleme ısı izolasyonu denir.

Isı kayıplarının azaltıması amacıyla, binalarda kullanılan yüksek ısıl dirence sahip malzemelerde, ısı izolasyon malzemeleridir. Bu malzemelerdeki  ısı iletim katsayısı 0.065 W/mk değerinden küçük olmalıdır.

Tüm izolasyon malzemelerini  İzmir Bornova’da  Büyükdağlar Yapı Markette bulabilirsiniz.

Çağımızın zorlu koşulları, yaşantımızın her anında tasarruf yapmamızı gerektiriyor.Enerjinin gittikçe pahalılaştığı ve azaldığı günümüzde, varolan enerji kaynaklarımızı da verimli kullanmak zorundayız. Isı  izolasyonu, kışın sağlıklı ısınmak, yazın serinlemek için daha az enerji kullanmamızı sağlar.  Çatı ve cephe kaplama (mantolama) yapıların dışından uygulanan ısı izolasyonudur. Mantolama binaları kışın % 50 soğuktan, yazın % 50 sıcaktan korur. Binalarımızı dıştan giydirme, yoluyla da hem ısı izolasyonunu sağlar  hem de estetik açıdan güzel bir görünüm elde ederiz.

Isı izolasyonunda,çatı, duvar, döşeme, zemin, tesisat,pencereleri oluşturan kaliteli doğramalar, izolasyon camı,  büyük önem taşır.
Başlıca ısı izolasyon malzemeleri:

_Cam Yünü,
_Taş Yünü,
_Polistrenler,
_Polietilen,
_Poliüratanlar,
_Ahşap Yün Levha,
_Cam Köpüğü,
_Kauçuk Köpüğü,
_Geliştirilmiş Mantar Levhalar,
_Gaz Betonlar başlıca ısı izolasyon malzemeleridir.

Büyükdağlar Yapı Market duvar örmede, bayiliğini yaptığı AKG Gazbetonla;

Yangın güvenliği,
Isı izolasyonu,
Deprem güvenliği,
 Düşük maliyet sağlayan, çözümleri sizlere sunmaktadır.

SES; madde moleküllerinin titreşimiyle oluşan bir dalga hareketidir(titreşim hareketidir). Ses; katı, sıvı veya gaz gibi maddesel bir ortamda yayılır. Buda bizi rahatsız eden  bir kirliliktir.Kendimizi bu kirlilikten korumak için binalarımızın ses izolasyonunu yaptırmalıyız.

Ses izolasyonu; sesi az geçiren veya hiç geçirmeyen malzemelerin kullanılması yöntemidir. Günümüzde ses izolasyonu sağlayan malzemeler üretilmektedir. Yukarıda ısı izolasyonu bölümünde söz ettiğimiz, Cam Yünü, Taş Yünü,  Polietilen, Kauçuk Köpüğü ,Ahşap Yünü, Poliüretan gibi maddeler sesi az iletirler, yansıtmaz, söndürürler.Ayrıca izolasyon Camları da ses kirliliğini önler.

 Yapılarımızı dışarıdan tehdit eden yağmur, kar ve yer altı sularının, içeriden tehdit eden mutfak ve banyo sularının ve nemin, ahşap,tuğla,metal gibi gereçler üzerindeki olumsuz etkilerini önlemek amacıyla yapılan su  izolasyonu, yapımızı nemden koruyarak bize sağlıklı, güvenli bir yaşam sunar. Ayrıca binamızın taşıyıcılarındaki demirlerin oksitlenmesini engelleyerek, binamızın ömrünü uzatır.

Su izolasyon malzemeleri dört grupta toplanır:

Akrilik esaslı malzemeler
Poliüretan esaslı malzemeler
Çimento esaslı malzemeler
Bitüm esaslı malzemeler.

Bu malzemelerden bazıları sürülerek, bazıları da levha ve yapıştırma biçiminde uygulanırlar.

İzmir Bornova’daki Büyükdağlar Yapı Market;

 Ode, btm, Weber markem, Ozan Toprak Sanayii,Ege Yıldız  gibi ülkemizin önde gelen markalarıyla, izolasyon levhaları, stroforlar, asmolen, mantolama sıvası ve yapıştırıcı harcı, taşyünü, mebran, flinkot, çatı izolasyonu grubu malzemeleriyle size tam bir izolasyon hizmeti sunar.

izolasyon malzmeleri